Ege Raf Sistemleri | 0530 290 71 91

Raf Sitemlerinin Faydaları

13.10.2017
Raf Sitemlerinin Faydaları

Raf sistemlerinin faydaları özellikle hizmet sektöründe, ticaretle uğraşan ve ürün alım satımı yapan her sektörde oldukça önemli bir yere sahiptir. Raf sistemleri üzerine oldukça kaliteli bir işçilik çıkaran, alanında uzman ve ihtiyacınıza en uygun uzun ömürlü raf sistemleri yapan firmalardan destek almak raf sistemleri seçimi konusunda da büyük fayda sağlayacaktır. Raf sistemleri özellikle alınan ürünlerin depolanması ve en önemlisi doğru biçimde depolanması oldukça önemli bir durumdur. Raf sistemlerinin doğru seçilmesi öncelikle kullanılan alanların daha düzenli olmasına yardımcı olacağı gibi alanın da genişlemesine yardımcı olacaktır.

Raf sistemlerinin faydaları arasında özellikle ofislerde alanların düzenli olmasına ve kullanılacak olan dosyaların, belgelerin, kitapların vb. tüm evrakların istenildiği gibi sınıflandırılması ve istenilen belgeye hemen ulaşılabilmesi için oldukça önemlidir. Özellikle palet raf sistemleri geniş bir kullanım alanı sağlamakta ve yer tasarrufu yapılmasına yardımcı olmaktadır. Kullanılacak olan depo alanlarının işletme için genişletilebilmesi bir işletmenin en büyük avantajı olmaktadır.

Raf sistemlerinin faydaları arasında sırt raf sistemi diğer raf sistemleri ile karşılaştırıldığında palet yüksekliği açısından 2 veya 4 kat daha fazladır. Kullanım amacına göre, ihtiyaca kurulacak olan mekana, alan ve diğer raf sistemleri depolama raf sistemleri içine girmektedir. Sırt sırta yapılan raf sistemleri palet yüksekliği açısından en büyük avantajı sağlamaktadır. Raf sistemleri farklı kullanım alanları için en uygun en ekonomik şekilde planlanabilmektedir. Firmanın sunduğu raf sistemleri saklama zamanlarına, ürünlerin giriş ve çıkış zamanına göre planlanmakta ve bu detaylar göz önünde bulundurularak raf sistemleri planlanmaktadır.

Raf sistemlerinin faydaları kullanılacak olan yere yani giyim/mağaza, hırdavat, ayakkabı, kırtasiye, beyaz eşya, cep telefonu, ev tekstil vb. ürünlerin yerleştirilmesinde büyük avantaj sağladığı gibi görsel olarak da düzenli ve güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Farklı sektörlerde duruma göre geniş ya da dar, çok amaçlı olarak planlanan raf sistemleri müşterinin isteğine göre ayarlanabilmektedir. Raf sistemleri ağır yük, hafif yük, mamul saklama ve korunması, hareket ve hızlarının hesap edilmesi ile kurulabilmekte ve bu süreçte kullanılacak olan malzemelerin uzun ömürlü ve kaliteli olması gerekmektedir.

Tümü