Ege Raf Sistemleri | 0530 290 71 91

Raf Seçimi

29.04.2022
Raf Seçimi

İşinizi kolaylaştırmak için doğru raf seçimi önemlidir. Seçtiğiniz raf ile ya vezir olursunuz ya da rezil olursunuz. Doğru raf seçiminde bazı kuralları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu kurallardan bazıları şunlardır:

  • Rafa dizeceğiz eşyalar çok ağır maddelere sahip ise seçtiğiniz raf metal olmasına özen gösterin. Çünkü metal raflar ağırlığa karşı diğer raf çeşitlerine göre daha dayanıklı olduğu tespit edilmiştir.
  • Eğer ortalıklarda duran eşyalarınızı yerleştirmek amacıyla raf istiyor iseniz ihtiyacınızı göz önünde bulundurarak daha doğru bir raf ve daha büyük raflar tercih etmek sizin açınızdan doğru olacaktır.
  • Seçeceğiniz raf bütçenize uyup uymadığını kontrol ederek seçim yapmanız özenle tavsiye edilir.
  • Raflarınızı dikey bir şekilde genişleterek daha kullanımlı bir alan sağlamış olarak işinizi daha iyi bir şekilde halletmiş olursunuz.
  • İhtiyacınıza göre bir raf seçerken mutlaka ve mutlaka usta bir kişiye danışarak seçiminizi yapmanızda yardım isteyin ki kendi seçiminizden dolayı pişmanlık duymayın.
  • Uzun dayanıklı ve kaliteli olan malzemelerden yapılan raflar tercih edilmelidir.
  • Fiyatından ziyade kalitesine bakılması gerekir çünkü ucuza almak istediğiniz bir raf uzun ömürlü olmadığı takdirde tekrar değiştirmek zorunda kalırsınız ve daha çok zarar etmiş olursunuz.

Rafların Kurulumu

Rafların kurulumunu dayanıklılık açısından kendiniz değil de usta bir kişi tarafından destek alarak yapmanız hem kendiniz için hemde eşyalarınız için daha sağlıklı olacaktır. Çünkü raf kurmak göründüğü gibi kolay olmamakla birlikte yoğun bir beceri gerekmektedir. Yanlış kurulduğu takdirde beraberinde birçok olumsuzluğu doğuraabileceğini unutmamak gerekir.

Raf bulmak çok zor bir durum değildir. Aksine yaşadığınız her yerde raf bulmaya sahipsinizdir. Bütçenize uygun her fiyata göre olan bu raflar kullanış açısından oldukça işe yarar olup satıcıların ve alıcıların işlerini kolaylaştırmada çok yardımcı olurlar.

Uzman bir kişi tarafından seçiminde yardım alınmalı ve kurulumu da uzman bir kişi tarafından kurulması gerektiği unutulmamalıdır. Raf kurulumunu kendiniz yaptığınız takdirde olası bir olumsuzlukta sorumluluk satıcının değil, kişinin kendisidir.

Raflara dizeceğiniz ürünün ağırlığı tahmini bir şekilde değil iyi tespit edilmesi gerekerek uygun bir raf seçmeniz gerekir.

Tümü